| Jochem Brak | |

Een bolletje vanille om mee te beginnen, en voor je het weet sta je te twijfelen tussen stracciatella, pistache en een seizoensmaak met een naam die je niet meteen herkent. Dit zijn de ijssalons in Amstelveen die het de moeite waard maken.

 

SUBZERO°S

Aan de rand van Kostverlorenhof zit Subzero°s, waar je naast ijs ook terecht kunt voor zelfgebakken cake, pinsa's en koffie. Maar eerlijk: zelf kom ik hier voor de bollen. Subzero°s is een van de weinige plekken waar ik me zonder aarzelen waag aan de tijdelijke smaken. En dan niet het soort ijs met Kinder Bueno of Twix smaak (al is daar uiteraard niks mis mee), maar echte experimenten die je nergens anders tegenkomt. Bij mijn laatste bezoek had ik mascarpone met gember en peer. Een combinatie die ik zelf nooit zou bedenken, maar in ijsvorm verrassend goed samenging.

Kostverlorenhof 101

Gia Gelato

In het Oude Dorp vind je Gia Gelato. De vespa aan de muur zet meteen de toon: hier waan je je even op een Italiaanse roadtrip. Naast de klassiekers zijn er smaken voor de echte zoetekauw: cakebeslag, after eight, oreo, smurfenijs en Tony Chocolonely passeren allemaal de revue. Eigenlijk alles wat je als kind al lekker vond, maar dan in ijsvorm.

  • Tip voor de kleintjes: kids krijgen hier gratis spikkels op hun bolletje.
  • En heb je nog trek na je ijsje? Tegenover Gia Gelato zit een Italiaanse delicatessen- en broodjeszaak van dezelfde eigenaar. Lunch én toetje op één adres — dat is pas slim plannen.

Oude Dorp

  • Gia Gelato


    Gia Gelato

Da Vinci

Met meer dan vijftien jaar op de teller is IJssalon Da Vinci een van de langstlopende ijszaken van Amstelveen en dat merk je. Ze hebben meer zitruimte buiten dan welke andere ijssalon in de stad, wat maar goed is ook, want de populariteit is er in de jaren niet minder om geworden.

De rij schuift gelukkig vlot door, mede dankzij een live vitrine op de website én in de winkel, zodat je al in de rij precies kunt zien welke smaken er op dat moment zijn. Geen getwijfel aan de balie meer.

  • Heb je een favoriete smaak die niet altijd beschikbaar is? Meld je op de website aan voor een update zodra hij weer in de vitrine staat.

Lindenlaan 145

Patagonias

Bij Patagonias maken ze gelato zoals het in Italië begon: in pozzetti-freezers waarbij het ijs niet in open bakken staat maar in afgesloten potten, beschermd tegen lucht en licht. Zo bewaart elke smaak precies zoals hij bedoeld is. De eigenaar komt oorspronkelijk uit Buenos Aires, en dat proef je terug in het aanbod. Naast gelato en gebak serveert ze Argentijnse hapjes en empanada's, allemaal vers uit eigen keuken. Een combinatie die je niet overal tegenkomt, maar die hier volkomen logisch aanvoelt.

Patagonias heeft twee locaties in Amstelveen, waarvan één in het Stadshart. De voorkeur gaat uit naar de vestiging buiten het centrum, waar je buiten op het terras kunt zitten. Al is het op een warme zomerdag ook niet verkeerd om je bolletje op te eten in de airco van het Stadshart.

  • Patagonias houdt geen winterstop, dus je kunt het hele jaar terecht. En kun je niet wachten? Via de website reserveer je je ijs alvast. 

Binnenhof & Johannes Calvijnlaan

Ijscuypje

Overgewaaid uit Amsterdam: IJscuypje serveert ijs voor wie graag meegaat met de tijd. Naast klassiekers als vanille en chocolade vind je hier smaken waarbij typisch Hollandse snacks als stroopwafels en kletskoppen een hoofdrol spelen. Snacken én een ijsje? Zo doe je het gewoon tegelijk. En wie de ijswereld een beetje volgt op social media, herkent de smaken meteen: als er ergens een ijsje viraal gaat, staat het bij IJscuypje in de vitrine.

  • Openingstijden: dagelijks van 12.00 tot 19.30 uur
  • De locatie in Amstelveen is alleen in het zomerseizoen open, dus grijp je kans zolang het kan.

Nieuw Loopveld, naast de kruidvat

Koolhaas Banket & Ijs

Vlak buiten het Stadshart ken je Koolhaas waarschijnlijk al als banketbakker, voor een gebakje, een croissantje of iets lekkers voor bij de koffie. Maar wist je dat je hier ook terecht kunt voor ijs? En niet zo'n beetje ook: wie voor een grotere groep wil scoren, neemt gewoon een tubbe mee naar huis.

Mr. G. Groen van Prinstererlaan

Meer culinaire plekken in Amstelveen

Elke maand de leukste tips in je mailbox?